Telefon ve Tablet Veri Kurtarma

Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi olan telefon ve tabletlerimizde bulundurduğumuz önemli bilgileri hiç kaybetmek istemeyiz. Ancak telefon fabrika ayarlarına döndürülür yani sıfırlanırsa veya kırılırsa verilerin nasıl geri alınacağı da merak edilmektedir.
Telefonverikurtarma

Telefon ve Tablet Verileri Nasıl Kurtarılır

Veri kurtarma işlemi için yapılması gereken ilk adım silinen verilen hangisini kurtarmak istediğinize bağlıdır. Eğer bir harici diskteki tüm verileri yanlışlıkla sildiyseniz kurtarma işlemi basit olacaktır. Ancak bazı dosyalarda silinen verilerin türü kurtarılıp kurtarılamayacağını değiştirir. Silinen veriler kesin olarak geri getirilemeyebilir ancak yüksek ihtimaller dahilinde tekrardan elinize geçecektir. Verilerini kaybeden kişi bir uzmana danışmalıdır. Burada bir uzmanın yapacağı işlemler ise sıralı bir şekilde olacaktır. IOS için bu işlemler daha zor olacaktır. Telefon veri kurtarma için İOS daha zor olsa da birkaç gün içerisinde işlem tamamlanabilir. SIM karttaki bilgilerin kurtarılması için bir uzman dahilinde işlemler yapılmalıdır.

Ancak One Drive gibi yedekleme uygulamalarında fotoğraflar veya notlar yedeklenmişse kişi başka bir telefondan da telefona kayıtlı e-posta adresi ile kendisi verilerini kurtarabilir. Android için tablet veri kurtarma veya telefon verilerini kurtarmak için birçok uygulama bulunmaktadır. Google Play Store’dan en basit şekilde bazı fotoğraflar birkaç uygulama ile geri getirilebilir. Yine de tamamen verim vermediği için birkaç yazılım kontrolü ve yedekleme işlemleriyle telefonu uzmanlara teslim etmek daha doğru olacaktır.

telefon_tablet_veri_kurtarma_2

Telefon ve Tablet Verilerinin Kurtarılabileceği Durumlar

Telefon veya tabletlerde aşağıdaki sorunlarla karşılaştıysanız size yardımcı olabiliriz. Bunlara dahil durumlar ise şu şekildedir: Telefonunuz yanlışlıkla Fabrika Ayarlarına geri döndüyse, fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce yedekleme yapmadıysanız, fotoğrafları ve videoları kurtarmak istiyorsanız, rehberinizi kurtarmak istiyorsanız, mesajlarınıza ulaşmak istiyorsanız, belgelerinizi geri getirmek istiyorsanız, Whatsapp mesajlarınız silindiyse, telefonunuza kayıt ettiğiniz notlarınız kaybolduysa, E-postalarınıza ulaşmak istiyorsanız, telefon fabrika ayarlarına döndüyse ve Whatsapp yedeği almasanız da silinmiş Whatsapp görüşmelerine ulaşmak istiyorsanız, tablet veya telefon fabrika ayarlarına sıfırlandıysa ve verileri kurtarmak istiyorsanız, telefon kendi kendine format atmış ve tüm bilgiler sıfırlanmış ise verileri kurtarmak mümkün olacaktır. Verileri kurtarma işlemleri ise uzmanlar tarafından rahat ve detaylı bir şekilde yapılabilecektir.